مراحل ثبت شرکت در کرج

مراحل ثبت شرکت در کرج

مراحل ثبت شرکت در کرج

همانطور که قبلا نیز به این موضوع اشاره شده است اشخاص حقیقی برای تبدیل شدن به شخص حقوقی بایستی شرکت به ثبت برسانند به عبارتی دیگر برای این مهم باید از طریق اداره ثبت شرکتها اقدام کنید.در اداره ثبت شرکتها فرایند و مراحل ثبت شرکت طی می شود و پس از پیمودن مراحل اداری و قانونی ثبت شرکت,شرکت شما به ثبت می رسد و شناسه شرکت را اخذ می کنید در این متن به صورت خلاصه درباره مراحل ثبت شرکت در کرج و سایر شهرهای ایران بزرگ توضیحاتی ارائه شده است تا اشخاصی که برای ثبت شرکت اقدام می کنند در این زمینه اطلاعات ضروری به دست آورند اما به طور کلی برای ثبت شرکت در کرج یا سایر شهرها باید بر طبق قوانین اداره ثبت  شرکتهای همان شهر عمل نمایید.

درباره مراحل ثبت شرکت

درابتدایی ترین مرحله ثبت شرکت باید مشخص شود قصد ثبت کدام نوع از شرکتها را دارید , هر کدام از انواع ثبت شرکت چگونگی ثبت و مراحل ثبت مخصوص به خود را دارند به طوری که در قانون تجارت وجود ۷ نوع شرکت تجاری تعریف شده است. بعد از مشخص شدن نوع شرکت که جزء یکی از ۷ نوع شرکت باید باشد,اقدام  به ثبت شرکت می نمایید, برای ثبت شرکت و شروع به فعالیت به صورت قانونی بایستی شریک و میزان سرمایه اولیه شرکت را مشخص نمایید. بعد از مشخص نمودن سرمایه شرکت و تعیین شرکاء یا بازرسین شرکت (در صورت نیاز و با توجه به نوع شرکت), نام شرکت باید انتخاب شود, نامی که برای شرکت انتخاب می شود, بایستی بر طبق قوانین اداره ثبت شرکتها باشد و از نظر این سازمان مشکلی نداشته باشد . نام انتخاب شده بایستی از اسامی ایرانی باشد و بر طبق عرف و شئونات اسلامی و دارای معنا و مفهوم باشد, در برخی انواع شرکتها مانند شرکت تضامنی از عبارت تضامنی نیز در انتهای نام شرکت باید استفاده شود. بعد از انتخاب نام شرکت بایستی مدارک و فرم های لازم به سازمان ثبت شرکتها ارائه شود تا اقدامات اداری برای ثبت شرکت انجام شود.

بایستی شرکتنامه, اساسنامه و اظهارنامه شرکت با امضای شرکاء تدوین شود و به اداره ثبت شرکتها ارائه شود. ارائه گواهی بانکی از یکی از بانکهای مستقر در منطقه مبنی بر تودیع حداقل ۳۵% سرمایه شرکت نیز یکی از مراحل ثبت شرکت می باشد. در مراحل پایانی بایستی اظهارنامه یا شرکتنامه به ثبت برسد, در پيش نويس آگهی تاسيس شرکت که باید به چاپ برسد بایستی چکیده ای  از شركتنامه یا اظهارنامه و اساسنامه  قيد شود كه عبارت است از موضوع فعالیت شركت ــ ميزان سرمايه شرکت  ـ مدت اعتبار شركت و مديران و دارندگان حق امضاء تاريخ تاسيس و شماره ثبتي شركت نيز ذكر گردد.

 

ثبت شرکت در کرج,اخذ گرید در کرج ,ثبت برند در کرج ,اخذ کد اقتصادی در کرج

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *