قوانین ثبت شرکت

قوانین ثبت شرکت

قوانین ثبت شرکت

در دنیایی که زندگی می کنیم قواعد و قوانین جایگاه اساسی دارند به طوری که اگر بر طبق قوانین شهر یا کشوری که در آن زندگی می کنیم عمل نکنیم  دچار مشکلات عدیده ای می شویم از همین رو کشورها برای امور مهم و اساسی مردمانشان قوانینی را وضع نموده اند به همین خاطر در کشور ما نیز برای کلیه امور قوانینی وضع شده است.

یکی از این امور مهم ثبت شرکت می باشد بسیاری از کارها و فرایندها علاوه بر سازمان های دولتی ,توسط شرکتهای خصوصی نیز انجام می شود از همین رو اگر شخصی برای انجام کاری نیاز به شرکتهای خصوصی داشته باشد بایستی به شرکتهای معتبر رجوع کند که دارای شماره ثبتی یا شناسه شرکت باشند حال این سوال پیش می آید که این شماره را چگونه می توان اخذ نمود؟

برای انجام فعالیتهای مهم  قطعا دو یا چندین نفر گرد هم می آیند و اقدام به ثبت شرکت می کنند و در صورتی که شرکت به صورت قانونی به ثبت برسد برای آن شماره ثبتی صادر می شود, به همین دلیل شرکتی که دارای شماره ثبتی باشد قطعا در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است و از قوانین این اداره تبعیت کرده است.

اداره ثبت شرکتها, سازمانی دولتی می باشد که کلیه امور مربوط به ثبت شرکتها و ثبت تغییرات شرکتها در این اداره انجام می شود به عبارتی دیگر برای ثبت شرکت باید به این اداره مراجعه کنید ,در این اداره قوانین ثبت شرکت نیز برای ثبت شرکت وضع شده است و متقاضیان بایستی بر طبق قوانین عمل کنند از همین رو درباره برخی قوانین در این اداره توضیحات مختصری بیان می کنیم.

مراحل ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در مرحله اول بایستی نوع فعالیت مشخص شود زیرا بر اساس نوع فعالیت,نوع شرکت نیز مشخص می شود به عبارت دیگر براساس فعالیتی که شرکت دارد مشخص می شود در نوع سهامی خاص یا با مسئولیت محدود ثبت شود.

در مرحله بعدی بایستی میزان سرمایه شرکت و شرکاء تعیین شود و میزان سهمی که هر یک از شرکا دارند مشخص شود, برای ثبت شرکت بایستی این موارد انجام شود سپس مدارک اولیه به اداره ثبت شرکتها ارائه شود و برای شرکت ۵ نام انتخاب نمایید که حداقل یکی از این نام ها تایید شود زیرا بر طبق قوانین در اداره ثبت شرکتها انتخاب نام بایستی از برخی اصول تبعیت کند تا مورد تایید واقع شود بعد از طی نمودن این مراحل و چاپ روزنامه رسمی شرکت در حدود یک ماه به طول می کشد تا شرکت به ثبت برسد و شماره ثبتی دریافت کنید.

 

ثبت شرکت در کرج,اخذ گرید در کرج ,ثبت برند در کرج ,اخذ کد اقتصادی در کرج

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *