ثبت شرکت

ثبت شرکت

ثبت شرکت در کرجشرکت بنا به تعریف قانون مدنی ، افراد حقوقی (مالیکین) متعدد در یک شیءواحد و در حقیقت قراردادی است که براساس آن اعضاء وشرکا سود حاصل از فعالیت خود را بین خود تقسیم می کنند،در هر شرکت باید افراد حقوقی وحقیقی برای بدست آوردن سود ومنفعت تمام تواناییهای خود را که شامل ، سرمایه ،تخصصی وارتباطات می باشد کنار هم قرار دهند، که این تواناییها باید تحت چهار چوب خاص با عقد قرارداد،ما بین این اشخاص شکل گیرد ،باید توجه داشته باشیم که شرکتها نوعی از این قراردادها می باشند.
درقانون تجارت هفت گونه شرکت داریم، که این شرکتها در چها ر چوب و تعریف خاص از این ارتباطات ما بین شرکا وسهامداران، وهمچنین شرکا واشخاص (ثالث خارج از شرکت)را شامل می شوند،شرکت ها دارای شناسه ملی می باشند ،این شناسه ۱۱ رقم تشکیل شده است شناسه ملی برای اشخاص حقوقی مانند کدملی برای افراد حقیقی می باشد،باید توجه داشته باشیم که شناسه ملی هر شرکت مختص به همان شرکت می باشد از زمان ثبت تا زمان انحلال شرکت وحتی بعد از آن نیز قابل تغییر نمی باشد،شناسه ملی یک شرکت کمک می کند،یک سری از اطلاعات شرکت را بدست آورد،وجود اطلاعات شرکت ها در سامانه نشانه اعتبار شرکت ها می باشد.

انتخاب نام شرکت

در زمان تاسیس شرکت ،برای شنا ختن آن واحد تجاری احتیاج به نام می باشد ،طبق قانون باید نام انتخابی فارسی ودر ضمن در کتاب دهخدا مستند داشته باشد وباید از نظر سیلاب با بخشنامه اداره ثبت مطابقت داشته باشد نام شرکت از نظر زمان انقضاء زمان مشخصی ندارد ،مگر اینکه در اساسنامه مدت زمان فعالیت قید شده باشد ،هر شرکتی زمانی که بخواهد به طور تخصصی فعالیت خود را ادامه دهد باید با توجه به موضوع فعالیت خود یک یا چند نام برای محصول یا محصولات خود انتخاب نماید ،که به آن برند یا علامت می گویند

شرکت نامه شرکت ها

نام قراردای است که به صورت کتبی تنظیم میشود که دارای توافقاتی است ،به صورت قانونی بین شرکا انجام می پذیرد ،ودر اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد ،تمام فعالیتهای یک شرکت تحت الشعاع این شرکت نامه است ،در واقع طرزاداره شرکت واخذ تصمیمات آنی ،وزیر بنای شرکت را تشکیل می دهد،مفاد شرکت نامه هنگامی قابل تغییر می باشد که مورد توافق تمام شرکا قرار گیرد.
موارد زیر در شرکت نامه باید رعایت گردد:
نام ومرکز شرکت،نام تمامی شرکا ،تاریخ تاسیس وافتتا ح شرکت
فعالیت شرکت ،هدف های کلی شرکت
قوانین ومقررات مربوط به ورود وخروج شرکا
مقدار سرمایه هر یک از شرکا قوانین سود وزیان بین شرکا
شرکت ها باید به این موضوع مهم توجه داشته باشند:
تمام موارد ذکر شده برای ثبت شرکت ها ، وپیشروت آنها در زمینه تجارت الزامی می باشد ،تمام قوانین مربوط به ثبت باید در چهار چوب درست خود انجام پذیرد ،متقاضی نمی تواند طبق سلیقه وبه دلخواه خود عمل نماید ویا فرایندی را به دلخواه خود انجام ندهد.

مراحل اداری ثبت شرکت در کرج

متقاضی بامراجعه به حسابداری اداره ثبت شرکت، مدارک لازم را خریداری کرده و بعد ازتکمیل آن،مدارک مورد نیاز را در داخل یک پانچ میگذارد. وبعد از تهیه فیش تعیین نام از شعبه بانکی اداره مربوطه، آن را پرداخت می نمایند.
متقاضی بعد از نوشتن نام های انتخابی خود برپشت برگه، برای بررسی به بازرس تحویل میدهد. بعد از بررسی پرونده مربوطه ،و مطمئن شدن ،از کامل بودن آن ،پرونده ا در اختیار کار بران کامپیوتر قرار میدهند.کاربران کامپیوتر تمام محتویات پرونده را که شامل مشخصات اساسنامه، شرکت نامه ، تقاضا نامه، و صورت جلسات میباشد، وارد کامپیوترمیکنند. بعد از وارد کردن محتویات مدارک در سیستم،به متقاضی، گفته میشود ،که دسترسی به محتویات پرونده درقسمتهای مختلف اداره امکان پذیر می باشد. بعد از انجام این مراحل متقاضی برای تعیین نام موسسه همراه با پرونده خود به واحد تعین نام مراجعه میکند.وکارشناس تعین نام بعد ازجستجو در سیستم کامپیوتر نامهای در خواستی متقاضی را جستجو وسپس به ترتیب اولویت یکی از نامهای تعیین شده را انتخاب و کارشناس پرونده مشخص می شود. از طریق سیستم محتویات پرونده ارسال میشود. با ارائه اصل پرونده به کارشناس تاسیس ، محتویات و مدارک شرکت را با توجه به نوع آن بررسی تا محتویات پرونده منع قانونی نداشته باشد.برای تأیید نهایی محتویات پرونده کنترل تا غلط املایی وجود نداشته باشد. درصورت ایراد درمحتویات پرونده داخل سیستم ،کارشناس، پرونده را ایراد میزند. متقاضی مؤظف است برای رفع نواقص پرونده(مدارک)مراجعه نماید. در صورتیکه ایرادی درمحتویات داخل سیستم مشاهده نگردید، آگهی ثبت شرکت از طریق سیستم صادر می شود.
متقاضی برای گرفتن امضاء به اتاق رئیس توسط کار شناس راهنمایی می شود.ودر عین حال پرونده از طریق اتوماسیون اداری برای رئیس اداره ارسال می شود. بعد از امضاء رئیس اداره برای کارشناسی عودت داده میشود. بعد از این مرحله حق ثبت ،حق درج آگهی موسسه ، شرکت، در روزنامه کثیر الانتشار در حسابداری صورت می پذیرد ،متقاضی محتویات پرونده رابرای ثبت به قسمت ثبت دفاتر ارجاع میدهد. مدارک تایید شده توسط ریئس اداره ،داخل پرونده جدا گانه ای همراه باآگهی تاسیس قرار داده و به مسئول ثبت پرونده تحویل می دهد. بعد از طی تمام مراحل به شرکت شماره ثبت داده می شود. مشخصات ومحتویات پرونده در دفتر مخصوص ،شرکت ثبت میشود. وذیل دفتر به وسیله شخصی که مجاز به امضاء است ، امضاء می شود. آگهی تأسیس در قسمت دبیر خانه مهر و شماره شده و یک نسخه آنرا به متقاضی برای درج در روزنامه رسمی تحویل می دهند. .یک برگ دیگر از این مدارک به متقاضی داده میشود.
لازم به ذکر است که بعد از انجام مراحل فوق ، مهر تایید توسط ریئس اداره ثبت ،تاییدی است بر ثبت شرکت مربوطه.

 

ثبت شرکت در کرج,اخذ گرید در کرج ,ثبت برند در کرج ,اخذ کد اقتصادی در کرج

مطالب مرتبط

15 دیدگاه نظر دهید

سلام حداقل سرمایه ی ثبت شرکت چقدر است

پاسخ دادن

سلام برای ثبت برخی شرکت ها حداقل بایستی ۱ میلیون ریال سرمایه داشت.

پاسخ دادن

سلام کار های ثبت شرکت نهایتا چند روز به طول می انجامد
با تشکر

پاسخ دادن

سلام
نهایتا ۱ ماه طول می کشد.

پاسخ دادن

ممنون بابت اطلاعات بسیار کامل و دقیق

پاسخ دادن

سلام ایا موضوع شرکت قابل تغییر است

پاسخ دادن

سلام ایا می شود یک فرد هم رئیس و هم مدیر عامل باشد ممنون

پاسخ دادن

سلام
بله یک فرد هم رئیس و هم مدیر عامل است.

پاسخ دادن

آیا حداقل سرمایه شرکت در شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود یکسان است؟

پاسخ دادن

سلام
خیر اما حداقل سرمایه برای جفتشون ۱ میلیون ریال می باشد.

پاسخ دادن

برای امضای اوراق ها بازرسین و منشی هم باید پایین اوراق ها امضاء کنند ؟

پاسخ دادن

برای صورتجلسات و اوراق شرکت امضای بازرسین و اعضای هیئت مدیره در پای اوراق ضروری است

پاسخ دادن

متن اقرارنامه شامل چه چیزی است ؟

پاسخ دادن

متن اقرارنامه شامل سوء پیشینه می باشد.

پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *