ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

یکی از انواع شرکتهای قابل ثبت, شرکت سهامی خاص می باشد به طوری که برای این نوع شرکت نیز بایستی به اداره ثبت شرکتها رجوع نمایید و بر طبق قوانین عمل نمود شرکت سهامی خاص یکی از شرکتهای هفت گانه  قانون تجارت می باشد. برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج می توانید به موسسه حقوقی راستین رجوع نمایید و از متخصصان ثبتی اداری این موسسه بهره مند شوید.

 

تفاوت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص

در این متن درباره تفاوتهای دو نوع از شرکتهای قابل ثبت , با مسئولیت محدود و سهامی خاص توضیحات مختصری داده می شود تا بیشتر با این دو نوع شرکت آشنا شوید و با توجه به نوع فعالیتی که دارید شرکت خود را به ثبت برسانید.

شرکت با مسئولیت محدود با حداقل ۲ نفر و شرکت سهامی خاص با حداقل ۳ نفر اعضا قابل ثبت می باشند.در شرکتهای با مسئولیت محدود همه سرمایه شرکت به مدیر عامل تسلیم خواهد شد و مدیر عامل اقرار به دریافت آن می‌نماید, اما در شرکتهای سهامی خاص می‌بایست حداقل از ۳۵% از مبلغ سرمایه را نزد یکی از بانکها سپرده گذاری کرده و گواهی مربوط را پس از دریافت از بانک به اداره ثبت شرکتها ارائه داد, ۶۵ درصد باقیمانده در تعهد شرکا خواهد ماند, در شرکتهای با مسئولیت محدود لزومی به انتخاب بازرس وجود ندارد و انتخاب بازرس اختیاری‌ است اما در شرکتهای سهامی خاص انتخاب دو نفر به عنوان بازرس اصلی و بازرس علی البدل اجباری می باشد, مدت مدیریت مدیران در شرکت با مسئولیت محدود محدودیتی ندارد و اعضای شرکت می‌توانند مدت محدود یا نامحدود برای مدیران در نظر بگیرند، اما در شرکتهای سهامی خاص مدیران حداکثر به مدت دو سال انتخاب می‌شوند, اعضای هیأت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود ملزم به انتخاب روزنامه کثیر‌‍ الانتشار نیستند، اما انتخاب روزنامه کثیر الانتشار جهت درج آگهی‌های دعوت شرکت در سهامی خاص الزامی‌ست.

تشکیل مجامع عمومی در شرکت با مسئولیت محدود شرایط مشکل‌تری دارد، اما برای تشکیل مجامع عمومی شرکتهای سهامی خاص شرایط آسان‌تری وجود دارد.این مجمع در شرکت‌های سهامی خاص توسط هیأت رئیسه شرکت با حضور یک نفر رئیس مجمع، دو نفر ناظر و یک نفر منشی, که می تواند خارج از سهامداران باشد, که از میان سهامداران برگزیده می‌شوند تشکیل می شود, اما در شرکت با مسئولیت محدود تنها در صورتی مجامع عمومی تشکیل خواهد شد که تعداد شرکای شرکت بیش از ۱۲ نفر باشد.

سرمایه در شرکت سهامی خاص به صورت سهم الشرکه بین شرکا تقسیم می‌شود و میزان مسئولیت شرکا در مقابل تعهدات و قروض شرکت تنها به میزان سهم الشرکه آنها خواهد بود. اما در شرکت سهامی خاص سرمایه به صورت سهام بین شرکا تقسیم می‌شود و هر یک از شرکا فارغ از میزان سهم خود به میزان کل سرمایه شرکت در قروض و تعهدات شرکت مسئولند.

 

ثبت شرکت در کرج,اخذ گرید در کرج ,ثبت برند در کرج ,اخذ کد اقتصادی در کرج

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *