اخذ کد اقتصادی

اخذ کد اقتصادی

Uniform Grade2

یکی از کارهای اداری ثبتی موسسه حقوقی راستین اخذ کد اقتصادی در کرج و سایر شهرها می باشد به عبارت دیگر برای اخذ کد اقتصادی می توانید به موسسه راستین مراجعه کنید و فرایند اخذ کد اقتصادی را به این موسسه بسپارید.

در این موسسه متخصصان ثبتی اداری بعد از صحبت و مشاوره با اشخاص حقیقی و حقوقی و ارائه توضیحات به این اشخاص فرایند اخذ کد اقتصادی را در کمترین زمان ممکن انجام می دهند به عبارتی دیگر برای اخذ کد اقتصادی بایستی مراحلی را طی نمایید تا بتوانید این کد را اخذ کنید یکی از این مراحل تشکیل پرونده مالیاتی می باشد. برای اخذ کد اقتصادی بایستی به اداره مالیات و دارایی رجوع نمایید و بعد از تشکیل پرونده مالیاتی , کد اقتصادی اخذ نمایید به عبارتی دیگر برای انجام امور تجاری اخذ کد اقتصادی ضروری است و این کد ,نوعی شناسه برای انجام امور مالی و تجاری می باشد و شخص حقیقی یا حقوقی در صورتی که این کد را داشته باشد می تواند صادرات و واردات انجام دهد و برای ترخیص کالا,صادر یا وارد کردن کالا بایستی این کد را داشته باشید تا بتوانید این مراحل را در گمرک انجام دهید به طور کلی  هر شرکت نیاز به یک کد اقتصادی دارد. این کد برای مشخص شدن عملکرد یک شرکت (خرید – فروش – خدمات) در قراردادها و فاکتورها ارائه می شود.

فعالیت های اقتصادی به روشهای متفاوتی در جوامع صورت می گیرد , حمایت از فعالیت کنندگان در این امر و همچنین نظارت بر اعمال اقتصادی (تجاری) مستلزم شناخت اشخاص فعال در این زمینه می باشد. کسب مجوز برای فعالیت های تجاری و پرداخت حقوق حقه دولت در قالب مالیات و جلوگیری از رقابتها و تلاشهای ناسالم یکی از مزایای اخذ کد اقتصادی محسوب می شود.

در کنار راهنمای ثبت شرکتها و دریافت کارت بازرگانی ، ضرورت اخذ کد اقتصادی ملاحظه می شود  از همین رو با استفاده از مقررات مربوطه که در واحدهای ذیربط سازمان مالیات و دارایی جاری است نسبت به نگارش و ارائه راهنمای اخذ کد اقتصادی در کرج برای کسانی که نیازمند دانستن اطلاعات مربوط می باشند اقدام شد.

چه کسانی بایستی کد اقتصادی اخذ نمایند؟

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به امر تولید، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی مشغول می باشند همچنین کلیه اشخاص حقیقی که به امور فوق اشتغال داشته و دارای پروانه کسب یا کار ازمراجع ذیربط بوده و یا دارای محل فعالیت تجاری باشند ,واجد شرایط اخذ کد اقتصادی به شمار می آیند , قابل ذکر است احراز یکی از شرایط  فوق برای اشخاص حقیقی کافی می باشد.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *